fbpx

5 powodów, dla których warto zostać programistą

Stereotyp programisty przyzwyczaił nas do wizerunku nieśmiałego, niezbyt temperamentnego mężczyzny, spędzającego całe dnie przed ekranem komputera. W ostatnich latach wizja ta na szczęście odchodzi do lamusa; coraz więcej osób decyduje się podjąć ten właśnie zawód ze względu na korzyści, jakie ze sobą niesie. Dlaczego warto zostać programistą? Poznaj najważniejsze argumenty!

Mało towarzyski, cichy człowiek, który świata nie widzi poza komputerem – tak programistę przedstawiają internetowe memy. A jak jest naprawdę? Okazuje się, że żarty niewiele wspólnego mają z rzeczywistością; współczesny programista to nowoczesny człowiek, który może pracować tak, jak chce. A to dlatego, że firmy „zabijają się” o dobrych specjalistów IT. Oczywiście, wśród nich nie brakuje także kobiet. Zostając programistą zyskasz zawód, który pozwoli Ci rozwinąć skrzydła i czerpać mnóstwo przyjemności z wykonywanej pracy.

Czemu warto zostać programistą?

Wciąż się wahasz? Pozwól, że spróbujemy Cię przekonać. Programista to zawód przyszłości, a oto kilka z licznych korzyści, które uzyskasz, decydując się na jego wykonywanie.

  1. Wysokie zarobki

Nie ukrywajmy – w kontekście pracy to one odgrywają najważniejszą rolę. Wynagrodzenia w sektorze IT są bardzo wysokie – głównie dlatego, że programistów wciąż jest mniej niż pracy. Najlepszym fachowcom firmy proponują niezwykle atrakcyjne warunki współpracy. Ten zawód zagwarantuje życie na dobrym poziomie, nawet osobie początkującej.

  1. Możliwości rozwoju zawodowego

Zaczynając pracę w firmie jako programista, masz przed sobą bardzo atrakcyjną ścieżkę kariery. W przyszłości możesz zostać kierownikiem zespołu, managerem, czy specjalistą od baz danych. Możesz też oczywiście pozostać przy programowaniu. Najważniejsze jest to, że nie musisz ograniczać się do jednego zadania.

  1. Programowanie rozwija

Programista to nie zawód, który opiera się na raz zdobytej wiedzy. Specjalista musi stale poszerzać swoje kompetencje, szkolić się, poznawać najnowsze technologie. Poza tym, programowanie to znakomity trening dla logicznego myślenia i spostrzegawczości, a to przydaje się także poza pracą.

  1. Możliwość pracy zdalnej

Współcześnie wiele firm pozwala programistom na pracę zdalną. W końcu to, czego potrzebują, to jedynie komputer z dostępem do sieci. Podejmując tę pracę, będziesz mógł cieszyć się ogromną swobodą, pracując w dowolnie wybranym zakątku świata.

  1. Nieograniczone perspektywy

Znając język angielski, jako programista znajdziesz pracę niemal na całym świecie. Nie musisz przywiązywać się do jednego miejsca. Firmy w różnych krajach oferują dobrym specjalistom znakomite warunki (pomagając np. w relokacji).

Czy każdy może zostać programistą?

Tak – przy odpowiedniej determinacji i zaangażowaniu. Uczyć można się nawet samodzielnie, korzystając z darmowych pomocy naukowych dostępnych w sieci. Jednak zdecydowanie łatwiejszym rozwiązaniem będzie udanie się na studia o kierunku programistycznym na dobrej, innowacyjnej uczelni, gdzie Twoja wiedza zostanie usystematyzowana. 

Aby dostać się na studia związane z programowaniem, niezbędna okaże się dobra znajomość matematyki i fizyki. Warto pomyśleć o tym odpowiednio wcześniej, najlepiej jeszcze na etapie nauki w szkole średniej. Przydatne okażą się kursy przygotowujące do matury z wyżej wspomnianych kierunków. Zapoznaj się z naszą ofertą kursów przygotowujących do egzaminów maturalnych; zrobimy wszystko, by przybliżyć Cię do zdobycia wymarzonego zatrudnienia w sektorze IT.

zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *